lokomotywa i samochód wypadek na drodze

Lokomotywa i samochód – 225 000 zł w wyniku wypadku dla pasażera pojazdu sprawcy

Posted by

W styczniu 2018 roku Pani Magdalena była pasażerem samochodu, który zderzył się z lokomotywą. Lokomotywa, przy swej ogromnej w stosunku do auta masie, zmasakrowała samochód a wraz z nim poważnie uszkodziła ciała osób znajdujących się wewnątrz.

Za sprawcę zderzenia z lokomotywa uznano kierującego pojazdem, którym podróżowała Pani Magdalena.

Pasażerka doznała bardzo poważnych urazów, między innymi:

– wieloodłamowego złamania kości twarzoczaszki,

– utraty kilku zębów,

– utraty śledziony,

– złamania miednicy,

– złamania obojczyka.

Po długim i intensywnym leczeniu, Pani Magdalena odzyskała sprawność i wróciła do normalnego funkcjonowania. Udało się jej powrócić do dawnej pracy, ale nadal odczuwa skutki wypadku.

W takiej sytuacji, czyli, gdy Pani Magdalena ucierpiała w wyniku wypadku spowodowanego (zderzenia samochodu z lokomotywą) przez inną osobę, zgodnie z art.444 oraz art.445 Kodeksu Cywilnego, należy się jej, ze strony sprawcy (jego ubezpieczenia OC) zwrot kosztów leczenia, a także, zgodnie z art.448 Kodeksu Cywilnego, zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Pani Magdalena powierzyła dochodzenie swoich praw firmie EuCO SA.

W wyniku postępowania likwidacyjnego i negocjacji ugodowych prowadzonych przez prawników EuCO uzyskano na rzecz poszkodowanej: 

  • Wypłatę zadośćuczynienia, oraz
  • Objęcie poszkodowanej programem pomocowym, co oznacza finansowanie całego przebiegu leczenia (wizyty u lekarzy, rehabilitacje, leki, itp.)

Ostatecznie, firma EuCO SA uzyskała dla Pani Magdaleny kwotę 225 000 zł łącznie z tytułu zadośćuczynienia i odszkodowań, przy czym kwota ta nie obejmuje kosztów leczenia, które ubezpieczyciel musi ponosić dodatkowo przez cały okres jego trwania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *